Tragiczny wypadek w Piasecznie – Nie żyje motocyklista

Tragiczny wypadek w Piasecznie – Nie żyje motocyklista

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło na terenie Piaseczna. W wyniku zderzenia motocykla z samochodem osobowym śmierć poniósł 29-latek. Z pierwszych ustaleń policjantów wynika, że to motocyklista wjechał na skrzyżowanie ze zbyt dużą prędkością.

Zawiniła prędkość?

Zdarzenie miało miejsce na skrzyżowaniu ulic Stołecznej oraz Sobieskiego. Jadąca fordem kobieta wykonywała akurat manewr skrętu w lewo, kiedy doszło do zderzenia. Kobieta najprawdopodobniej nie zauważyła zbliżającego się ze znaczną prędkością. Motocykl uderzył w bok samochodu osobowego. Na miejsce wezwany został śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, jednak niestety mimo 30-minutowej reanimacji mężczyzny nie udało się uratować.

Takie wnioski zdają się nasuwać policjantom. Z nieoficjalnych informacji wynika także że kilkoro świadków zdarzenia zdaje się potwierdzać przypuszczenia funkcjonariuszy. Z tych ustaleń wynika, że to właśnie kierujący motocyklem nie dostosował prędkości do panujących warunków, co mogło być bezpośrednią przyczyną wypadku.

Motocykle ponad prawem

To nie pierwszy tego typu wypadek w naszym regionie. Niestety w znaczącej większości przypadków to właśnie prędkość jest główną przyczyną tego typu zdarzeń. Bardzo często kierowcy jednośladów czują się wyjęci spod prawa, i pędzą ze zdecydowanie większą prędkością niż ta, która jest dopuszczalna na danym odcinku.