Trzy najlepsze atrakcje Piaseczna

Trzy najlepsze atrakcje Piaseczna
Zastanawiasz się jak spędzić dzień w Piasecznie? Jeżeli tak to też artykuł jest dla Ciebie. Ponieżej przedstawiamy trzy miejsca, które warto odwiedzić spędzając tutaj czas. Sprawdź jak zorganizować sobie dzień.
 

Kolej wąskotorowa

 
Kolejka wąskotorowa w Piasecznie należy do najstarszych zachowanych na terenie Polski. Pochodzi z 1914 roku i obecnie podróżuje po cąłej okolicy zawożąc turystów w najceiakwsze miejcsca w okolicy.
Kolejka na swoich zwykłych trasach kursowała aż do 1 lipca 1991 roku. Z pewnością wiele osób z Piaseczna mogło się nią jeszcze przejechać w normalnym rozkładzie. Dzisiaj kolejka działa wyłącznie w weekendy.
 

Muzeum Regionalne

 
 
Muzeum Regionalne w Piasecznie działa od 2004 roku. Jest to miejsce, które gromadzi wszelkie przedmioty związane z miastem oraz regionem. Na jego otwarcie wydano nawet specjalną gazetę, która imitowała wydania z dawnych klat. Na jej stronach opisano historie miasta oraz słowa włodarza skierowane do mieszkańców Piaseczna.
 

Mykwa i kirkut

 
Jak w większości miast polskich i w Piasecznie zamieszkiwało niegdyś sporo Żydów. Pozostawili po sobie wiele pamiątek takich jak mykwa i kirkut w Piasecznie.
Mykwa to zabytkowa łaźnia rytualna, z której Żydzi musieli korzystać raz na jakiś czas. U kobiet był to raz w miesiącu po krwawieniu. Mężczyźni łaźnie odwiedzali częściej. Wizyta służyła oczyszczeniu duszy oraz ciała. Istotne było, aby zanurzyć się od stóp do głów. Woda musiała mieć kontakt z każdym zakamarkiem skóry. To dlatego niektóre co bardziej religijne Żydówki goliły kiedyś głowy i w miejsce włosów nosiły peruki.
 
Kirkut jest po prostu żydowskim cmentarzem. Znajdziemy na nim wiele niesamowitych i pięknych nagrobków. Było to również miejsce egzekucji, Służyło do rozstrzeliwania w czasie II wojny Światowej. Wydarzenia te upamiętnia pomnik.