Uczniowie z Piaseczna łączą siły w słusznej sprawie!

Uczniowie z Piaseczna łączą siły w słusznej sprawie!

Mówi się, że dzisiejsza młodzież jest niechętna działaniu i leniwa. Takie osądy bywają naprawdę krzywdzące, zwłaszcza że prawda o młodych ludziach jest inna. Świetnym tego przykładem są uczniowie z Piaseczna, którzy samodzielnie zorganizowali Piknik Wolontariatu Uczniowskiego. Impreza miała na celu zebranie środków na leczenie Patrycji chorej na hipochondroplazję. Inicjatywa niezwykle przypadła do gustu mieszkańcom miasta.

Ponad 200 wolontariuszy połączyło siły

Za organizację wydarzenia oraz zaplanowanie i zrealizowanie atrakcji odpowiadało aż 200 uczniów ze szkół w Piasecznie. Nie było to więc kilkoro wolontariuszy, a kilka klas! Uczniowie zadbali o to, by piknik był naprawdę ciekawym i atrakcyjnym wydarzeniem dla całych rodzin. Edukacyjne zajęcia związane z nauką pierwszej pomocy połączono z licznymi konkursami i możliwością zakupu dobrego jedzenia. Młodzi ludzie dzielnie pracowali, by mieszkańcy Piaseczna mogli korzystać z dostępnych atrakcji i tym samym wesprzeć zbiórkę na pomoc dla Patrycji. Piknik cieszył się naprawdę dużym zainteresowaniem, co zaskoczyło samych organizatorów. Ten pozytywny odbiór pokazuje, że ludzie chętnie biorą udział w tego typu imprezach i naprawdę warto je organizować.

Zebrano 16 tysięcy złotych dla Patrycji

Hipochondroplazja to choroba genetyczna, której podstawową cechą jest niskorosłość. Ze względu na nieprawidłowy rozwój określonych kości, osoba chorująca na hipochondroplazję zmaga się z nieustannym bólem i ograniczeniami w codziennym funkcjonowaniu. Na szczęście tym dolegliwościom można w dużej mierze zaradzić, decydując się na operację. W tym momencie pojawiają się koszty, którym ciężko sprostać. Zebrane podczas pikniku pieniądze z pewnością przybliżą dziewczynkę do operacji, a jednocześnie do znacznej poprawy jakości i komfortu życia. Imprezę zorganizowaną przez piaseczyńskich uczniów zakończono z budżetem wynoszącym 16 tysięcy złotych. Wszystkie pieniądze przekazano Patrycji, by dołożyć cegiełkę do budowy lepszego życia dla dziewczynki. Takie gesty solidarności są niezwykle wzruszające, a co najlepsze, pozwalają na budowanie lepszej, zgodnej społeczności.