Uwaga na ulicy Puławskiego

Uwaga na ulicy Puławskiego

Od dzisiaj na ulicę Puławską został przywrócony ruch kołowy. Przy tej okazji zmianie uległa także organizacja ruchu przy ulicy Młynarskiej, która od teraz stała się drogą dwukierunkową. Zmiany spowodowały, że część kierowców gubi się w nowej organizacji i może dochodzić na tym odcinku do wielu niebezpiecznych sytuacji na drodze.

Zakończenie pierwszego etapu Remontu

Zakończenie remontu ul. Puławskiej jest jednoznaczne z zakończeniem pierwszego etapu remontu na tym odcinku. Oznacza to także że ul Młynarska stała się drogą dwupasmową. Zmiana ta okazała się dla kierowców nie lada zaskoczeniem. Pojawiają się także apele o zachowanie szczególnej ostrożności na tym odcinku.

Docierają do nas sygnały, że wielu kierowców jeździ na tej właśnie ulicy według starych zasad, przez co może dochodzić w tym miejscu do wielu niebezpiecznych sytuacji na drodze. Przyczyną takiego stanu rzeczy są po pierwsze złe przyzwyczajenia kierowców, którzy jeżdżą na pamięć i nie patrzą na znaki. Drugim elementem, który z pewnością wpływa na taki stan rzeczy, jest słabe oznaczenie, że w tym miejscu prace remontowe już się zakończyły.

Niektórzy kierowcy ciętość, że jeżdżą po staremu, to w dodatku potrafią strąbić tych, którzy jadą zgodnie z panującymi obecnie przepisami. Zachęcamy do uważnego patrzenia na znaki drogowe, które nawigują nas, w jaki sposób powinniśmy się poruszać na nowo wyremontowanym odcinku.

Jazda na pamięć to bardzo częsty błąd, jaki popełniają kierowcy. Myślą oni, że znają miasto na pamięć i że nic nie jest w stanie ich zaskoczyć. Właśnie przez taki stan rzeczy może dochodzić do wielu niebezpiecznych sytuacji. Apelujemy o ostrożność nie tylko na opisywanym przez nas w tym artykule odcinku, ale w każdej sytuacji, kiedy kierujemy pojazdem.