W Piasecznie zaginął 25-letni mężczyzna

W Piasecznie zaginął 25-letni mężczyzna

Od wczoraj trwają poszukiwania 25-letniego mężczyzny z Chojnowie koło Piaseczna. Krzysztof Steć ostatni raz był widziany wczoraj około godziny 15:00. Policja prosi o pomoc w poszukiwaniach. Każda informacja może być na wagę złota.

Zaginiony Krzysztof Steć

Jak podaje policja, mężczyzna wyszedł z domu wczoraj około 15:00 i do tej pory nie wrócił. Nie odbiera też telefonu ani w żaden inny sposób nie kontaktuje się z rodziną. Bliscy oraz policjanci proszą o informację każdego, kto mógł widzieć zaginionego.

W chwili wyjścia z domu mężczyzna miał na sobie czerwoną koszulkę oraz krótkie spodenki ciemnego koloru. Na nogach miał szare buty. Z domu mógł zabrać sportową torbę.

Jak zgłaszać zaginięcia osób i kiedy można to zrobić

Krąży błędna opinia, że zaginięcie osoby dorosłej można zgłaszać po upłynięciu jakiegoś czasu. Nie jest to prawdą! Jeżeli występuje podejrzenie, że osoba wpadła w kłopoty lub stało się coś złego, sprawę należy zgłosić natychmiast. Im szybciej to zrobimy, tym większe są szansę odnalezienia. Tak naprawdę im więcej czasu zwlekamy, tym bardziej może oddalać się dana osoba.

Policjanci nie mogą zignorować żadnego zgłoszenia. Nie oznacza to jednak, że możemy zgłaszać każdy przypadek wyjścia osoby bliskiej. Postępujmy tak tylko w przypadkach, kiedy naprawdę istnieje możliwość, że tej osobie się coś stało. Na przykład, kiedy ktoś wyszedł tylko do sklepu i już nie wrócił. Oczywiście o ile takie sytuacje nie zdarzały się już wcześniej.

Zaginięcie osoby można zgłaszać w każdej jednostce policji. Wystarczy wybrać numer alarmowy. Dyspozytor powinien połączyć nas z odpowiednią instytucją. Dobrze jest też skontaktować się z fundacją ITAKA. Ta organizacja pomogła już podczas niejednego zaginięcia.

Najważniejsze, żeby nie panikować. Najlepiej jest zebrać wszystkie poszlaki. Można przeszukać rzeczy zaginionego. Być może wśród nich znajduje się jakaś wskazówka. Dobrze jest też porozmawiać ze znajomymi i najbliższymi sąsiadami. W takich sytuacjach każda wskazówka może być tą kluczową.