Wkrótce zaleje nas fala paczkomatów? To już się dzieje

Wkrótce zaleje nas fala paczkomatów? To już się dzieje

Internet rozpisuje się o „bitwie na paczkomaty” toczonej między Inpostem a Pocztą Polską. Jak na razie to Inpost tę wojnę wygrywa, chociaż Poczta Polska utrzymuje, że zwłoka jest celowa. Ciekawym tematem jest nie tyle sama wojna między gigantami, a kwestia samych paczkomatów, które rosną jak grzyby po deszczu.

Paczkomaty przy kościołach i wszędzie tam, gdzie są ludzie

Spirala konsumpcjonizmu nakręca się do granic możliwości. Obecnie kwestią problematyczną nie jest fakt, że paczkomaty staną przy kościołach, ale kwestia, czyje to będą paczkomaty. Inpost dogadał się z księżmi w taki sposób, że kościoły będą otrzymywać profity pieniężne, a księża będą mogli wysyłać paczki za grosz. Co ciekawe, nie wspomniano o siostrach zakonnych.

Paczkomaty, które już za chwilę staną się symbolem handlu internetowego, obecne przy świątyniach powinny budzić sprzeciw w społeczeństwie ludzi wierzących. Ale nie budzą. To tylko pokazuje, że konsumpcjonizm po prostu wszedł nam w krew do tego stopnia, że nie jesteśmy w stanie zwyczajnie odpocząć od zakupów.

Paczkomaty stoją już przy osiedlach mieszkaniowych, centrach handlowych i wszystkich miejscach użyteczności publicznej. Oczywiście wszystko po to, by klientom było jak najwygodniej. W praktyce chodzi o zyski, co do tego chyba nikt nie ma wątpliwości.

Czy dopasowanie maszyn do krajobrazu załatwi kwestie estetyczne?

Inpost jest niekwestionowanym liderem, jeśli chodzi o paczkomaty. Poczta Polska i Allegro będą musieli się mocno postarać, by dorównać konkurencji. Natomiast, jeśli podejmą się tego zadania, paczkomaty będą nie tylko symbolem handlu online, ale również symbolem polskich miast i wsi.

Rzecznik prasowy Poczteksu zapewnił, że maszyny Poczty Polskiej będą wpasowane kolorem w krajobraz, by nie zaburzać estetyki otoczenia. Trudno jednak uznać kolor za wystarczający. Charakterystyczne prostokąty będą widoczne z daleka tak czy inaczej.

A Wy co sądzicie o inwazji paczkomatów? Cieszycie się, że jest ich coraz więcej?

Jeśli chcecie wiedzieć, jak wydawać mniej na zakupach i oszczędzać więcej pieniędzy, zajrzyjcie na stronę https://www.thanks.pl/.

Jeden komentarz o “Wkrótce zaleje nas fala paczkomatów? To już się dzieje

  1. Mieszkańcy sami proszą i dopytują o powstanie nowych paczkomatów. Nic dziwnego, paczkomaty są najwygodniejszą formą dostawy intenretowej

Comments are closed.