Wypadek drogowy pod Piasecznem: trzy samochody zderzyły się, dwie osoby hospitalizowane

Wypadek drogowy pod Piasecznem: trzy samochody zderzyły się, dwie osoby hospitalizowane

Podczas incydentu drogowego w miejscowości Bogatki, nieopodal Piaseczna, doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych. Interweniujący na miejscu strażacy poinformowali, że w wyniku tego zdarzenia dwie osoby zostały przewiezione do szpitala. Jedną z ofiar wypadku, która była uwięziona w swoim pojeździe i wymagała uwolnienia przez straż pożarną, przetransportowano śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Alarm o zdarzeniu wpłynął do służb o godzinie 16.04. Jak przekazał młodszy brygadier Łukasz Darmofalski, oficer prasowy Straży Pożarnej w Piasecznie, zderzenie trzech pojazdów osobowych skutkowało jednym przypadkiem uwięzienia pasażera w środku auta. Dopiero po przybyciu strażaków możliwe było jego wydobycie. Dwie ofiary kolizji zostały przewiezione do placówki medycznej; jedną transportowano śmigłowcem LPR, a drugą karetką pogotowia.

Do akcji ratunkowej skierowano pięć zastępów strażackich i pięć karetek pogotowia ratunkowego. W zdarzeniu brały udział samochody marek Mercedes, Audi i Skoda. Kierowca pojazdu marki Mercedes został zabrany do szpitala za pomocą śmigłowca LPR.

W czasie interwencji służb ratowniczych na drodze wojewódzkiej numer 722 między miejscowościami Łoś i Wólka Pęcherska kierowcy musieli liczyć się z utrudnieniami w ruchu drogowym.