XVIII Jarmark Piaseczyński Europejskie Dni Dziedzictwa: Podróż w czasie do tradycji i dziedzictwa kulturowego

XVIII Jarmark Piaseczyński Europejskie Dni Dziedzictwa: Podróż w czasie do tradycji i dziedzictwa kulturowego

W dniu 10 września 2023 roku, od godziny 11.00 do 19.00, miejsce jakim jest Piaseczno, stanie się areną XVIII Jarmarku Piaseczyńskiego, będącego integralnym elementem Europejskich Dni Dziedzictwa. Wydarzenie to, otwarte dla wszystkich bezpłatnie, będzie miało miejsce na rynku miasta, skwerze Kisiela oraz w Zakątku Kultura.

Jarmark Piaseczyński jest plenerową imprezą zorganizowaną w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa. Głównym celem tego wydarzenia jest rozbudzenie i zwiększenie zainteresowania kulturowym dziedzictwem regionu wśród mieszkańców i gości. Wydarzenie to przenosi nas w przeszłość, przypominając o tradycyjnych targach, czyli jarmarkach, które odbywały się dawniej w miastach. W ten sposób uczestnicy mają okazję doświadczyć atmosfery minionych czasów oraz bliżej zapoznać się z rzemiosłem i kulturą tradycyjną.

Hasłem przewodnim tegorocznych Europejskich Dni Dziedzictwa jest „Żywe dziedzictwo – tradycje od pokoleń”, co doskonale wpisuje się w ideę przypominania o dawnych tradycjach poprzez organizację Jarmarku Piaseczyńskiego.

Centrum Kultury, jak każdego roku, zapewni liczne atrakcje. Oprócz stoisk prezentujących twórczość ludową, rzemiosło oraz rękodzieło, uczestnicy będą mogli cieszyć się różnorodnym programem artystycznym, który obejmie m.in. spektakle, koncerty oraz pokazy i warsztaty. Cała ta feeria barw i smaków odbędzie się na rynku miasta, skwerze Kisiela oraz w Zakątku Kultura oraz na przyległych ulicach.