Zakład produkcyjny utrudnia życie mieszkańców

Zakład produkcyjny utrudnia życie mieszkańców

W Józefosławiu koło Piaseczna znajduje się firma, która jest uciążliwa dla mieszkańców. Tak przynajmniej twierdzą mieszkańcy. Z zakładu mają wydobywać się zapachy oraz hałas, który nie daje spokojnie żyć. Co na to władze firmy?

Z zakładu emitowane są uciążliwe dźwięki i zapachy

Jak twierdzi jeden z mieszkańców Józefosławia, z jednego z zakładów produkcyjnych całymi dniami można usłyszeć jednostajne buczenie. Nie jest ono głośne, jednak skutecznie zakłóca spokój okolicy. Z hali mają również wydobywać się zapachy chemiczne, które są potencjalnie szkodliwe. Prawdopodobnie to zapachy klejów oraz żywicy.

Zaniepokojony mieszkaniec nie znalazł pomocy w gminie, która kazała zgłosić ten fakt w Wojewódzkim Inspektoracie Sanitarnym. Kontrola stwierdziła, że hałas nie został przekroczony. Nie została za to załatwiona kwestia wypuszczania szkodliwych gazów. Z tego obowiązku firma będzie musiała się wywiązać. Nie upłynął jeszcze jednak termin na rozwiązanie tej sprawy. Kierownictwo zapewnia, że wszystko zostanie uregulowane w terminie.

Jak dowiadujemy się od przedstawicieli firmy, są oni otwarci na dyskusję. Zapowiedziano już wymianę wiatraka na cichszy oraz regulację wszelkich spraw prawnych. Planowane jest również przeniesienie produkcji w inne miejsce. Nastąpi to jednak za kilka miesięcy.

Jak podkreślają władze zakładu, firma istnieje tam dłużej niż osiedla mieszkaniowe, dlatego do pewnego czasu nie miała komu przeszkadzać. Niestety teraz sprawa wygląda inaczej. W okolicy powstały bloki i mieszkania, a hałas zaczął być uciążliwy. Sytuacja pogorszyła się jeszcze bardziej w trakcie trwania obostrzeń. Większość ludzi pozostała wtedy w domach i dźwięki niosły się bardziej.

Na ten moment istnieją duże szanse, że konflikt zostanie rozwiązany w sposób pokojowy. Firma już podjęła działania zmniejszające uciążliwość. Widać, że zależy jej na dobrym kontakcie z mieszkańcami. Dla niektórych nie jest to jednak pocieszenie. Jak wiadomo, wprowadzanie zmian jest czasochłonne, a sezon letni nie pozwala na szczelne zamykanie okiem. O tej porze roku wszelkie hałasy mogą być uciążliwe.