Zimowe patrole piaseczyńskiej policji ostrzegają przed niebezpieczeństwem na zamarzniętych akwenach

Zimowe patrole piaseczyńskiej policji ostrzegają przed niebezpieczeństwem na zamarzniętych akwenach

Na terenie Piaseczna, funkcjonariusze miejscowej jednostki policyjnej przeprowadzają inspekcje zamarzniętych akwenów wodnych. W ramach swojego zadania ostrzegają zarówno miłośników wędkowania, jak i osoby spacerujące, przed potencjalnym zagrożeniem związanym z wejściem na powierzchnię lodu. Wyraźnie podkreślają, że niska temperatura powietrza nie gwarantuje bezpieczeństwa na przykrytym lodem zbiorniku wodnym i nie należy traktować takiego miejsca jako lodowiska.

Policjanci mają na uwadze fakt, że struktura lodu ulega ciągłej dynamice. Wskazują, że odporność lodu na obciążenie maleje proporcjonalnie do wzrostu temperatury powietrza. Dodają również, że żadna warstwa lodu nie jest wystarczająco mocna, aby zapewnić pełne bezpieczeństwo osobom kuszącym się o przebywanie na niej.

Równocześnie, okres ferii zimowych sprzyja różnego rodzaju zabawom na świeżym powietrzu. Funkcjonariusze apelują do rodziców, aby rozmawiali ze swoimi dziećmi o potencjalnym ryzyku, jakie wiąże się z zabawą na zamarzniętych rzekach czy jeziorach. Zachęcają także do monitorowania miejsca, w którym bawią się ich pociechy.