Złodziej złapany na gorącym uczynku

Złodziej złapany na gorącym uczynku

Policjanci z wydziału kryminalnego policji w Piasecznie nie raz udowadniali, że proceder różnego rodzaju kradzieży nie potrwa długo na ich warcie. Doskonale pokazuje to ostatnia sytuacja, w której udało się ująć sprawcę wielu kradzieży na terenie składów kolejowych. Dzięki dociekliwości funkcjonariuszy udało się ująć 16-latka odpowiedzialnego za serie włamań.

Przygotowany złodziej

Dyżurny policji w Piasecznie od jakiegoś czasu otrzymywał zgłoszenia, z których wynikało, że ktoś od dłuższego czasu włamuje się do składów kolejowych, kradnąc z nich części wyposażenia. W związku z serią kradzieży zostały także uruchomione dodatkowe patrole, które miały pomóc w ujęciu sprawcy. Kryminalni dnia 29 września patrolując rejon bocznicy kolejowej, zauważyli młodego mężczyznę, który przechadzał się w tamtej okolicy. Postanowili oni niezwłocznie zatrzymać mężczyznę do kontroli osobistej. Podejrzenia funkcjonariuszy okazały się słuszne, ponieważ podczas przeszukania 16-latka, znaleziono przy nim narzędzia, takie jak latarka, śrubokręty oraz komplet kluczy. Prawdopodobnie, młody chłopak właśnie planował kolejne włamanie. Policjanci postanowili zatrzymać chłopaka. Następnego dnia zdecydowano także o przeszukaniu jego miejsca zamieszkania. Podczas przeszukania znaleziono w nim między innymi przełączniki oraz dźwignie hamulcowe, które pochodziły z okradzionych wcześniej wagonów kolejowych. Niestety na chwilę obecną nie wiadomo, w jakim celu nastolatek dokonywał kradzieży. Prawdopodobne jest, że miały one zostać przez niego sprzedane.

Z racji młodego wieku, chłopakowi nie zostały postawione zarzuty. O jego dalszych losach zdecyduje sąd rodzinny. Smutnym jest fakt, że coraz to młodsze osoby decydują się na taki proceder. Co prawda odsetek tego typu zdarzeń w naszym kraju z roku na rok maleje, jednak jak pokazuje ta sytuacja, cały czas zdarzają się osoby, którym niestraszna jest nawet odsiadka. Dzięki skoordynowanym działaniom kryminalnych, każdy taki przypadek jest prędzej czy później namierzany.