Zmodernizowana DK79 w Piasecznie oddana przed terminem!

Zmodernizowana DK79 w Piasecznie oddana przed terminem!

Takie rzeczy rzadko się zdarzają. Mowa o ukończeniu prac budowlanych na miesiąc przed wyznaczonym terminem. Tą skrupulatnością firma Strabag odpowiedzialna za przebudowę DK79 w Piasecznie, zrobiła sobie świetną reklamę. Oficjalne otwarcie trzypasmowej jezdni zaplanowano na wtorek, 2 sierpnia, a to już dzisiaj!

Wygodnie i bezpiecznie

Modernizacja drogi krajowej nr 79 w Piasecznie miała na celu zapewnienie komfortu kierowcom. Trzy pasy jezdni pozwolą rozładować nieco ruch, który w tym miejscu jest szczególnie intensywny. Korzyści ze zmian zauważą również rowerzyści i piesi. Wzdłuż trzypasmowej jezdni powstały bowiem miejsca dla innych uczestników ruchu drogowego. Od teraz piesi i rowerzyści także będą mogli bezpiecznie przemierzać okolicę.

Modernizacja pochłonęła w sumie 9 mln zł, a w tej cenie zmieściły się również modernizacje systemu odwodnienia oraz budowa nowego oświetlenia. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapowiada, że to nie koniec podobnych inwestycji. Nowe drogi pojawią się nie tylko w rejonie Piaseczna i Warszawy, ale także w całej Polsce. Z kolei za budowę odcinka DK79 w Piasecznie odpowiadała firma Strabag, której udało się ukończyć prace miesiąc przed terminem. Dzięki temu mieszkańcy i osoby przejeżdżające przez Piaseczno mogą już cieszyć się większym komfortem na drodze.

1400 km nowych dróg w Polsce

Najbliższe lata upłyną nam pod znakiem nowych inwestycji. GDDKiA zapowiedziała już 1400 km nowych dróg, których głównym zadaniem będzie usprawnienie komunikacji i transportu w Polsce. Działalność w tym zakresie wspierana jest oczywiście środkami z Unii Europejskiej. W najbliższych latach można się więc spodziewać zauważalnych zmian. Niestety nie wiadomo, jak będzie z remontami dróg już istniejących. Niestety jako kraj znajdujemy się w czołówce najgorszych dróg w Europie i na świecie. Przed nami jeszcze długa droga, ale miło widzieć, że coś zmienia się na lepsze. Mamy przy tym nadzieję, że pod budowę nowych dróg nie zniszczono cennych przyrodniczo okolic.