Feliks Gulan: Młody talent tenisa stołowego reprezentuje Polskę

Feliks Gulan: Młody talent tenisa stołowego reprezentuje Polskę

14-letni Feliks Gulan, który od pięciu lat jest zawodnikiem UKS Return Piaseczno i konsekwentnie trenuje tenis stołowy, miał okazję reprezentować naszą ojczyznę podczas międzynarodowego turnieju WTT Youth Contender, który odbył się w Gruzji. Dla młodego i zdolnego sportowca była to pierwsza próba w turnieju o tak wysokim prestiżu.

Pomimo swojego młodego wieku, Feliks odważnie zmierzył się z rywalami w Batumi, występując w kategorii kadetów i juniorów, a jego przeciwnicy byli często kilka lat starsi. Niezależnie od tego, udało mu się przebić przez konkurencję w obu tych kategoriach, awansując do głównego etapu turnieju. Ostatecznie, zajął miejsce między 9 a 16, co jest imponującym osiągnięciem, szczególnie biorąc pod uwagę, że to był jego debiut na takiej skali.

Jednak sukces Feliksa nie był przypadkiem. Podczas ostatniego turnieju seniorów, mimo swojego młodego wieku, pokonał dwóch graczy z pierwszej ligi z Nowego Dworu Mazowieckiego. Jego sukces jest wynikiem ciężkiej pracy i konsekwentnego treningu.

„Feliks trenuje codziennie po dwie godziny pod czujnym okiem trenera Szymona Polaszka. Gdy tylko ma okazję, jedzie na zgrupowania do Zielonej Góry czy Lidzbarka Warmińskiego, aby jeszcze bardziej rozwinąć swoje umiejętności” – mówi Maciej Chojnicki z UKS Return Piaseczno. „Z całej naszej grupy, to właśnie on rozwija się najdynamiczniej i szybko osiąga postępy. W najbliższą niedzielę zadebiutuje w drugiej lidze.”