Nowe połączenia autobusowe w Józefosławiu i Julianowie: zmiany w kursach linii L33 i L39

Nowe połączenia autobusowe w Józefosławiu i Julianowie: zmiany w kursach linii L33 i L39

Inicjatywa poprawy komunikacji miejskiej dla mieszkańców Józefosławia i Julianowa, zgodnie z wcześniej zapowiedzianymi planami, jest już tuż tuż. Oznacza to, że obszar ten cieszyć się będzie nowymi trasami autobusowymi w najbliższym czasie. Mowa tutaj o linii autobusowej L33, która obecnie kursuje na trasie od Zamienia do stacji PKP Jeziorki, jednakże jej trasa zostanie teraz przedłużona aż do Józefosławia oraz Piaseczna. Z drugiej strony mamy linię L39, której trasa zostanie skrócona i będzie docierać tylko do Mysiadła.

Celem tych zmian jest usprawnienie oferty publicznego transportu na północy gminy. Te zmiany w układzie tras linii L39 oraz L33, która obecnie kończy swoją trasę na stacji PKP Jeziorki, mają zostać wprowadzone już lutym 2024 r. Dzięki temu pasażerowie będą mieli łatwiejszy dostęp do Warszawy, zarówno przez stację PKP Jeziorki jak i dzięki połączeniu autobusowemu prowadzącemu ulicą Puławską aż do stacji metra Wilanowska.

Linia L33 nabierze nowego znaczenia w kontekście komunikacji miejskiej w Piasecznie. Wszystko to dzięki współpracy pomiędzy Gminą Piaseczno, Zarządem Transportu Miejskiego w Warszawie oraz Gminą Lesznowola. Trasa linii L33 zostanie wydłużona, umożliwiając pasażerom podróż z Józefosławia i Piaseczna do stacji PKP Jeziorki a następnie do ulicy Puławskiej. W godzinach szczytu, autobusy na tej trasie będą kursować co kilka minut, umożliwiając dogodne połączenie z pętlą Wilanowska. Warto dodać, że autobus będzie pokonywał tę trasę ulicą Energetyczną, co oznacza nowe możliwości komunikacyjne dla mieszkańców tego rejonu.