Oddaj krew w Piasecznie!

Oddaj krew w Piasecznie!

Honorowe krwiodawstwo ma w Polsce wieloletnią tradycję i jest to jeden z najskuteczniejszych sposobów na ratowanie życia ofiarom wypadków i nie tylko. Krew jest potrzebna zwłaszcza obecnie, podczas wojny w Ukrainie. Mobilny punkt krwiodawstwa pojawi się w Piasecznie już 6 kwietnia. Zbiórka krwi potrwa od 9:00 do 13:00.

Zbiórka krwi przed Urzędem Miasta

Mobilny punkt krwiodawstwa, tak zwany krwiobus, pojawi się przed Urzędem Miasta w Piasecznie już za dwa dni – 6 kwietnia. Każda zdrowa osoba będzie mogła w tym czasie przyjść i zaoferować swoją krew, bez względu na grupę krwi. Potrzebny jest każdy rodzaj, dlatego kto może, nie powinien zwlekać. To zajmie tylko chwilę!

Kryteria poboru krwi mogą wydawać się surowe, ale w praktyce zdecydowana większość osób idealnie spełnia wszystkie wymogi. Jeśli nie chorujesz przewlekle i nie przyjmujesz leków, a w ostatnich tygodniach nie męczyło Cię przeziębienie, czy grypa, śmiało możesz się zgłosić.

Dlaczego warto oddawać krew?

Czas pandemii znacznie zmniejszył zasoby banków krwi w Polsce. W tym czasie liczba honorowych krwiodawców znacznie się zmniejszyła, ponieważ każdy bał się o swoje zdrowie, a obostrzenia skutecznie zniechęcały do wychodzenia z domów. Kontakt ze służbą zdrowia także był utrudniony i niestety przyniosło to poważne konsekwencje dla ofiar wypadków i chorób przewlekłych.

Krew jest nieustannie potrzebna i ciągle jej brakuje, co jest swego rodzaju fenomenem, bo przecież każdy z nas ma jej w sobie tak wiele! Krew, którą oddamy na rzecz potrzebujących, odnowi się w naszym organizmie w ciągu kilku godzin. Jedynym poświęceniem z naszej strony będzie więc podzielenie się odrobiną czasu. Tyle wystarczy, by uratować komuś życie!

Ratownicy medyczni zachęcają do oddawania krwi, argumentując, że nigdy nie wiadomo, kiedy to my sami będziemy potrzebować pomocy. Dzielenie się krwią przyniesie korzyść wszystkim.

A jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat utrzymywania zdrowia w dobrej kondycji, sprawdź stronę: https://www.madra.pl/.