Piaseczyńska „porodówka” cieszy się coraz większą popularnością

Piaseczyńska „porodówka” cieszy się coraz większą popularnością

Szpital św. Anny w Piasecznie cieszy się dużą popularnością wśród przyszłych mam. Tutejsza opieka oraz bezpłatna szkoła rodzenia zachęcają kobiety do rodzenia dzieci właśnie tutaj. Plotki o świetnej opiece medycznej i okołoporodowej szybko rozniosły się po okolicy, co widać w szpitalnych statystykach. Popularna piaseczyńska placówka zyskuje jeszcze większe uznanie.

Nowatorskie podejście: bezpłatna szkoła rodzenia

Szkoły rodzenia kojarzą nam się z bogatymi amerykańskimi rodzinami rodem z filmów Hollywood. W Polsce ta fantastyczna praktyka nie jest jeszcze popularna, co być może wkrótce się zmieni. Warto natomiast zauważyć, że szkole rodzenia w Piasecznie udało się przełamać uprzedzenia młodych rodziców. Specjaliści wyszkolili dotychczas blisko 400 przyszłych mam, zapewniając im poczucie bezpieczeństwa i opieki.

Szkoła rodzenia przylega bezpośrednio do szpitala św. Anny i oferuje bezpłatne zajęcia, co z pewnością także miało wpływ na jej popularność. Zainteresowanie szkołą rodzenia jest tak duże, że kobiety zapisują się ze znacznym wyprzedzeniem, czasami nawet kilka miesięcy wcześniej!

Personel szpitala i nauczyciele w szkole rodzenia to osoby powszechnie doceniane i nagradzane w konkursach. Zapewniają przyszłym mamom znakomitą opiekę i odmieniają oblicze polskiej służby zdrowia. Co najważniejsze, do szkoły rodzenia w Piasecznie mogą zapisać się również kobiety spoza miasta.

Rośnie liczba kobiet rodzących w Piasecznie

Przyszłe mamy świadomie decydują się rodzić tam, gdzie jest najlepsza opieka lekarska. Szpital św. Anny może pochwalić się znakomitymi wynikami, których nie zmąciła nawet pandemia. Mimo obostrzeń i wielu utrudnień placówka wciąż utrzymuje znakomity poziom i przyjmuje wszystkie chętne kobiety, by mogły w spokoju urodzić.

Środki finansowe na szkołę rodzenia zapewniła gmina Piaseczno. Władze gminy argumentują wsparcie chęcią zapewnienia mieszkankom rejonu odpowiedniej opieki w trakcie ciąży i po porodzie. Można powiedzieć, że piaseczyńska „porodówka” utrzymuje światowy poziom.

W ciągu ostatnich 10 lat w piaseczyńskiej placówce urodziło się ponad 14 tys. dzieci.