Street workout park oddany do użytku po remoncie

Street workout park oddany do użytku po remoncie

Mieszkańcy Piaseczna od kilku dni ponownie mogą korzystać z wyremontowanego parku street workout przy ulicy Chyliczkowskiej. Teren sportowo-rekreacyjny wymagał gruntownej modernizacji, ponieważ zdecydowana większość obecnych tam sprzętów już się zużyła. Świeżo wyremontowany park jest wygodny, nowoczesny i naprawdę zachęca do odrobiny ruchu na świeżym powietrzu!

Modernizacja za blisko 330 tys. zł!

Jak się okazało, modernizacja street workout parku pochłonęła nieco więcej pieniędzy i czasu niż zakładano. Wszystko przez znaczne zużycie i korozję, która pojawiła się w podstawach sprzętów. Prace nie opóźniły się jednak bardzo i miłośnicy aktywności sportowej mogli skorzystać z nowego parku jeszcze w grudniu zeszłego roku.

Remont strefy sportowej pochłonął w sumie 329 514,39 zł brutto. Odnowiono strefę parkour i CrossFit, a także dobudowano nową część: tor przeszkód Ninja. Użytkownicy mają do swojej dyspozycji również przebieralnię zasilaną panelami fotowoltaicznymi oraz zamykane szafki na rzeczy. Trzeba przyznać, że zostało to ciekawie pomyślane, a liczne sprzęty zdecydowanie zachęcają do spróbowania swoich sił.

Dlaczego warto korzystać z siłowni na świeżym powietrzu?

W odróżnieniu od typowych siłowni miejskich street workout park łączy w sobie sprzęty dla mniej i bardziej zaawansowanych użytkowników. Na terenie parku odnajdą się zarówno osoby młode, jak i starsze. Każdy znajdzie coś dla siebie, a naprawdę warto ruszyć się z domu i dać mięśniom mały wycisk.

Odrobina ruchu każdego dnia korzystnie wpłynie na naszą sylwetkę i zdrowie. Spacerami i siłownią miejską powinny zainteresować się zwłaszcza osoby wykonujące pracę siedzącą. Dodatkową motywację powinien stanowić fakt, że wstęp na teren street workout parku i siłowni miejskich jest bezpłatny. Zamiast więc kupować karnet na siłownię, który potem będzie się kurzył na dnie biurka, warto zacząć od regularnych wizyt na siłowniach odkrytych. Sezon wiosenny zbliża się wielkimi krokami, już za dwa miesiące nawet największe zmarzluchy będą w stanie wyjść ze swojej strefy komfortu.

Ruch na świeżym powietrzu dobrze wpływa na ogólną odporność organizmu, co w dobie pandemii jest bardzo ważne!

Jeden komentarz o “Street workout park oddany do użytku po remoncie

  1. Już się nie mogę doczekać zrobienia pierwszego treningu! Wyobrażam sobie, że przy inwestycji 330 tyś. park jest dobrej jakości.

Comments are closed.