Szybka Kolej Miejska zapowiada korzystne inwestycje!

Szybka Kolej Miejska zapowiada korzystne inwestycje!

Piaseczno znajduje się stosunkowo blisko Warszawy, a wkrótce odległość ta będzie jeszcze mniej uciążliwa. Wszystko przez inwestycję Szybkiej Kolei Miejskiej, która planuje stworzyć nowe połączenia. Jednym z nich będzie właśnie trasa łącząca Piaseczno i Warszawę. Kolejna linia połączy Warszawę i Zegrze. A to dopiero początek!

Połączenia kolejowe przyszłością stolicy

Znaczenie kolei rośnie między innymi z powodu wytycznych związanych z ekologią. Wkrótce po Warszawie będzie poruszać się mniej samochodów, a to z powodu ograniczeń nałożonych na starsze samochody, najbardziej zanieczyszczające środowisko. Takie pojazdy zwyczajnie nie będą miały wstępu do stolicy. W związku z tym konieczny jest rozwój alternatywnych połączeń, by osoby zmuszone pozostawić swoje auta przed Warszawą, miały możliwość swobodnego poruszania się między różnymi miejscami w samej Warszawie i poza nią.

Komunikacja w Warszawie jest naprawdę dobra. Bez samochodu można dostać się w każdy zakątek miasta, praktycznie o dowolnej porze. Z kolei pociągi SKM to wybawienie na dłuższych odcinkach, również tych międzymiastowych. Połączenie SKM z Piasecznem i Zegrzem z pewnością się spółce opłaci. Będzie to również kolejny krok do zwiększenia komfortu podróżujących.

Pierwsze korzyści już za rok

Szybka Kolej Miejska nie zamierza tracić czasu. Inwestycje już rozpoczęto. Pozyskano pracowników nowych połączeń i tabor pociągowy. Zasoby są w pełni gotowe do rozpoczęcia działalności na nowych odcinkach. Konieczna jest jeszcze budowa infrastruktury kolejowej. Na początku przyszłego roku wszystko ma być już gotowe dla pociągów nowej linii S4. A to jeszcze nie koniec inwestycji, gdyż w kolejnych latach planowane są połączenia z Ożarowem Mazowieckim.

Na uwagę zasługują również pociągi dla linii S4, które także będą nowe. Pociągi SKM ogólnie są bardzo przyjemne i nowoczesne, ale jeszcze nowsze pojazdy z pewnością wzbudzą ciekawość podróżujących. Natomiast nowa linia będzie niewątpliwie wygodna dla mieszkańców Piaseczna, dojeżdżających do Warszawy bardzo często, między innymi do pracy, czy na studia.