Trzykrotny wzrost wydatków Gminy Piaseczno na transport publiczny w ciągu ostatniej kadencji samorządu

Trzykrotny wzrost wydatków Gminy Piaseczno na transport publiczny w ciągu ostatniej kadencji samorządu

Gmina Piaseczno zdecydowanie inwestuje w poprawę jakości komunikacji miejskiej, o czym świadczy prawie trzykrotny wzrost funduszy przeznaczonych na transport publiczny podczas ostatniego okresu rządów lokalnych. Mieszkańcy tej gminy od ponad roku mają możliwość korzystania z połączeń Szybkiej Kolei Miejskiej (SKM) do stolicy państwa.

Podczas upływającej rocznicy od uruchomienia linii SKM łączącej Piaseczno i Warszawę, choć remonty infrastruktury kolejowej utrudniają pełne funkcjonowanie połączeń, istnieje nadzieja na znaczące polepszenie sytuacji. Optymizm ten jest związany z planowanym zakończeniem prac na torowisku przy stacji Warszawa Zachodnia w czerwcu bieżącego roku.

Samorząd Gminy Piaseczno nieustannie dąży do ulepszania usług transportu publicznego dla swoich obywateli. Zostało to osiągnięte poprzez zapewnienie darmowych podróży lokalnymi liniami L oraz oferowanie zniżek na połączenia z Warszawą. Wydatki na transport publiczny drastycznie wzrosły ze 10 milionów złotych w 2018 roku do ponad 30 milionów złotych przewidzianych w budżecie na rok 2024.

Burmistrz Daniel Putkiewicz w krótkim filmie z serii „Okiem Burmistrza” przedstawił plany samorządu dotyczące dalszej poprawy oferty transportu publicznego.