Wyjątkowy basen powstanie w Piasecznie. Będzie ekologicznie!

Wyjątkowy basen powstanie w Piasecznie. Będzie ekologicznie!

Piaseczno szykuje się do kolejnej dużej inwestycji, tym razem będzie to basen miejski. Gmina wyłoniła już autora zwycięskiego projektu. Wiele wskazuje na to, że wkrótce podejmie kolejne działania mające na celu realizację kolejnych etapów inwestycji. Kryty basen będzie po prostu piękny, a do tego ekologiczny.

Nowoczesny kompleks przyjazny środowisku

Nowoczesne miasta stawiają na rozwój zgodny ze środowiskiem naturalnym. To zrozumiałe, że wpływu na środowisko naturalne nie da się całkowicie zneutralizować, ale kto powiedział, że nie można się starać? Tym sposobem Pracownia Architektoniczna P2PA stworzyła wyjątkowy projekt, który szybko okazał się tym zwycięskim.

Na zdjęciach z wizualizacji widzimy przestronny basen z dużymi oknami. Dzięki nim przestrzeń jest jasna i sprzyjająca odprężeniu. Wnętrze budynku, podobnie jak elewacja, ma jasny kolor, który świetnie komponuje się z eleganckim wyposażeniem szatni i recepcji. Jeśli ta realizacja dojdzie do skutku, basen w Piasecznie będzie przypominał bardziej klinikę SPA, niż basen miejski.

Dużym atutem będzie wykonanie budynku. Drewniane elementy mają zminimalizować negatywny wpływ na środowisko. Z kolei na dachu kompleksu pojawią się panele fotowoltaiczne.

Piękne otoczenie basenu w Piasecznie

Sam basen jest zaledwie częścią tego fantastycznego projektu. Twórcy wizualizacji wykorzystali korzystne położenie działki, która znajduje się nieco na uboczu. Tym sposobem nowoczesny budynek z drewnianą elewacją otoczą drzewa i rośliny. Otoczenie basenu będzie więc przypominało park. W tym celu działkę uświetnią ponoć aż 193 drzewa!

Okolica basenu stanie się świetnym miejscem do wypoczynku. Co więcej, wody opadowe spływające z dachu budynku zamienią się w tak zwany suchy strumień. Kiedy nie będzie opadów, przygotowane ozdobne koryto pozostanie suche. Z kolei gdy tylko spadnie deszcz, wypełni się ono wodą i będzie cieszyć oczy przechodniów!

Przyznamy szczerze, że nie możemy już doczekać się tej inwestycji! A Wy jak oceniacie projekt? Zdjęcia możecie zobaczyć na stronie Naszego Miasta!