Bloki w centrum Piaseczna. Mieszkańcy załamani

Bloki w centrum Piaseczna. Mieszkańcy załamani

Mieszkańcy miast przywykli do tego, że domki jednorodzinne ustąpiły miejsca mniej estetycznym blokom mieszkalnym. Dzisiaj eleganckie domy jednorodzinne są mniejszością, sąsiadującą z blokowiskami. Takie zjawisko można zaobserwować również w centrum Piaseczna, gdzie prywatne działki otaczają bloki mieszkalne. Wkrótce w centrum miasta zrobi się jeszcze ciaśniej — przy Sierakowskiego 17 powstaną dwa duże bloki.

Będzie ciasno, nieekologicznie i niewygodnie

Mieszkańcy domków jednorodzinnych przy ulicy Sierakowskiego nie mają złudzeń — inwestycji deweloperskiej nie da się cofnąć, gdyż miasto nie zapłaci kilkudziesięciu milionów złotych odszkodowania. Problem w zabudowie blokowej widzą jedynie mieszkańcy, a dla urzędników jest to źródło nowych wpływów do budżetu miasta. Więcej mieszkań i miejsc pracy oznacza wzrost liczby mieszkańców płacących podatki w Piasecznie.

Nowe bloki mają mieć 6 kondygnacji. Na parterze znajdą się lokale usługowe. Dodatkowym, kontrowersyjnym aspektem inwestycji jest dwukondygnacyjny garaż. Duże skupisko aut będzie zanieczyszczać powietrze, a nowi mieszkańcy przyczynią się do powstawania korków na wąskiej ulicy Sierakowskiego.