Na rynku w Piasecznie odbędzie się koncert lokalnych talentów muzycznych

Na rynku w Piasecznie odbędzie się koncert lokalnych talentów muzycznych

15 czerwca przyszłego roku, ryneczek zlokalizowany w Piasecznie stanie się areną dla koncertu, który będzie prezentować muzyczne dokonania lokalnych artystów. Na listę zapowiedzianych wykonawców składają się takie grupy jak Slap Jam, Joker, Ojciec i Syn, KOLOROFONIA oraz Salvator Elvis. Organizacja tego wydarzenia jest możliwa dzięki środkom finansowym uzyskanym z Budżetu Obywatelskiego Powiatu Piaseczyńskiego, a dokładniej z funduszy przekazanych przez Gminę Piaseczno.

Salvator Elvis to zespół legendarnej rangi, którego istnienie datuje się na rok 1957 w Memphis w stanie Tennessee. Jego twórczość inspirowała wielu muzyków, wśród których można wymienić The Doors oraz Joy Division. Mimo to, zespół był często ignorowany przez duże wytwórnie płytowe ze względu na nietypową i oryginalną stylistykę muzyki, powstałą dzięki wynalazkom brzmieniowym gitarzysty von Stroschka oraz niekonwencjonalnym tekstom Elvisa Greentoma. Grupa zdobyła popularność po przyjeździe do Piaseczna; od tego czasu nagrali cztery albumy, w tym ostatnio wydany „Koniec świata Henryka Konia”.

Muzyka Salvatora mieszka na pograniczu prepostrocka, a teksty poruszają różnorodne tematy – od katastrof nuklearnych, przez globalne zróżnicowanie fauny, po wszawicę łonową. Zespół tworzą czterej muzycy: Elvis Greentom odpowiedzialny za gitarę i wokal, Tom von Stroschek grający na gitarach oraz Myeteck zajmujący się basem, AI i motocyklami. Krwawy Orzeł Adams jest jedynym muzykiem w grupie, który gra na perkusji.