XVI Jarmark Piaseczyński – Smak Dzieciństwa

XVI Jarmark Piaseczyński – Smak Dzieciństwa
Prawdziwa uczta czeka na mieszkańców Piaseczna we wrześniu. Rynek miejski zamieni się wtedy w prawdziwy wehikuł czasu. Na stoiskach, które rozstawią sie z okazji XVI Jarmarku Piaseczyńskiego zagoszczą potrawy, które przez lata podsycały kubki smakowe miejscowej ludności.
 
 

Samki dzieciństwa i rękodzieło

 
Podczas trwania XVI Jarmark Piaseczyński będzie się działo. Wydarzenie odbędzie się 12 września i potrwa cały dzień. Motywem przewodni będą smaki dzieciństwa. Na straganach znajdziemy tradycyjne, naturalne smaki regionu.
Na jarmarku będziemy mogli także zaopatrzyć się w przepiękne rękodzieło inspirowane dawnymi czasami. Będą obrazy, rzeźby, ubrania, biżuteria i wiele innych. To wydarzenie będzie prawdziwym powrotem do przeszłości, pełnym smaków i zapachów z dawnych lat.
 
Jarmark ma również odwoływać się do tradycji organizowania Targów miejskich. W dużym skrócie będzie to prawdziwy powrót czasów, które pamiętają nasi dziadkowie.
 
Jak zwykle Jarmark nie będzie egzystował samodzielnie. Towarzyszyć mu będzie cała seria wydarzeń w tym warsztaty, koncerty i pokazy. Będzie dużo rozrywki dla małych, a także dla dużych uczestników.
 

Czego nie będzie na Jarmarku?

 
Jarmark będzie wydarzeniem hołdującym dawnym tradycjom i stawiającym na dawne, naturalne przysmaki. Nie znajdziemy więc tutaj współczesnych atrakcji i jedzenia. Nie będzie też przedmiotów masowej produkcji. Próżno tu będzie szukać popcornu, frytek czy cukrowej waty.
 
Dzieci uprzedzamy, że nie będzie zamków dmuchanych ani plastikowych zabawek. Jednak to nic straconego. Wszystkie atrakcje, które zagoszczą na Rynku będą o wiele ciekawsze niż te które obecne są w życiu współczesnych ludzi na co dzień. Znajdą się tutaj zabawki z naturalnego drewna, ręcznie robione i malowane. Niejednokrotnie można się zdziwić, z jakim kunsztem są one robione.
 
Wpadnijcie na Rynek 12 września i przekonajcie się sami, jakie tajemnice odkryją przed Wami dawne potrawy oraz ręcznie robione przedmioty.